Elegancka i pomysłowa ścieżka w ogrodzie może okazać się najlepszą wizytówką posesji, dlatego też warto poświęcić nieco cennego czasu na jej przygotowanie. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, jak zrobić ścieżkę w ogrodzie bez potrzeby wydawania większej kwoty pieniędzy. Tania ścieżka w ogrodzie – jak ją zrobić?
Tania ścieżka w ogrodzie – o czym należy pamiętać?
W pierwszej kolejności należy wyznaczyć ścieżkę w ogrodzie i pozbyć się trawy. Uwzględnić należy oczywiście uwarunkowanie terenu. Ścieżka na podmokłym i spadzistym terenie jak łatwo się domyślić nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto zwrócić uwagę także na szerokość ścieżki. Jeżeli mają na niej spacerować dwie osoby obok siebie to należy poświęcić około 120-160 cm. Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie oczywiście odpowiedniego materiału do wykonania taniej ścieżki. W dużej mierze to właśnie od materiałów zależy koszt całej inwestycji.
Pomysł na tanią ścieżkę w ogrodzie
Tania ścieżka w ogrodzie wbrew pozorom wcale nie musi być uboga i mało estetyczna. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście postawienie na kamyki w kolorze białym. Eleganckie otoczaki doskonale prezentują się przede wszystkim w większych ogrodach. Są to dość gładkie kamienie, które wbrew pozorom są bardzo wygodne do chodzenia. Największym atutem białych kamyków jest jednak to, że idealnie kontrastują z zieloną trawą. Dla wielu osób dużym atutem kamyków jest również to, że można je szybko umyć pod ciśnieniem wody. Aby wykonać ścieżkę w ogrodzie, warto wykorzystać również popularny grys kamienny. Do wyboru jest bardzo wiele ciekawych kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne kamyki ogrodowe można kupić już za 20 zł (5 kg).
Moda na drewniane ścieżki ogrodowe
Tania ścieżka w ogrodzie może zawierać również drewniane elementy, które w ostatnim sezonie są bardzo modne. Na rynku dostępnych jest w sprzedaży wiele ciekawych kostek z drewna, które zaskakują oryginalnym wzornictwem. Bruk drewniany wbrew pozorom jest bardzo odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Godny polecenia jest przede wszystkim bruk dębowy, który w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. Kostki bardzo łatwo się układa po wcześniej wyznaczonej ścieżce. Nawierzchnię można wysypać żwirem albo dość grubym piaskiem. Pamiętać należy także o tym, aby szczeliny pomiędzy kostkami również dokładnie wypełnić żwirkiem. Nie można zapominać jedynie o tym, że ścieżka tego typu wymaga systematycznej konserwacji, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania prezentować będzie się bardzo okazale. Niesamowite plastry drewna można zrobić samodzielnie poprzez pocięcie pnia.